Ziołowe środki psychoaktywne

Przyjrzyj się psychotropowi
Wpisz nazwę handlową (na pudełku) lub ogólną jakiegoś medykamentu psychiatrycznego i naciśnij „Szukaj”
, aby uzyskać o nim informację.

infoPoniżej jest tabela z wykazem tylko ziołowych środków.
Jeśli szukasz informacji o innym medykamencie, zobacz wykaz wszystkich medykamentów związanych z psychiatrią – KLIKNIJ TU.

 

Ziołowe: 

 • Ziele dziurawca – nie psychotrop, tylko ziółka mające nieść poprawę w przyp. tzw. „depresji”
 • Chmiel zwyczajny – występujący np. w postaci szyszek chmielowych; stosuje się go w celu uspokojenia/na niepokój

W razie zauważania, że na rynku pojawił się jakiś medyczny ziołowy środek psychoaktywny, którego nie ma tu na liście, proszę o poinformowanie mnie przez formularz kontaktowy na stronie „O tej stronie i kontakt” – dzięki temu uaktualnię listę.

Dodaj na Wykop.pl: Share 'Ziołowe środki psychoaktywne' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Ziołowe środki psychoaktywne' on Print Friendly

One comment on “Ziołowe środki psychoaktywne

 1. Maja on said:

  Zioła które pomagają w Chad
  Ashwagandha zwana też jako indyjski żeń – szeń, to jedno z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. Jest stabilizatorem nastroju, poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego, podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach.

  Ashwagandha rośnie w Indiach, Bangladeszu, Nepalu, Pakistanie i Sri Lance. Krzew osiąga wysokość około 150 cm, ma żółte kwiaty i czerwone jagody, a najlepsze właściwości lecznicze posiada korzeń tej rośliny i owoce. Jest najbardziej znana w Ajurwedzie ze swoich właściwości antydepresyjnych i uważana jest za doskonały stabilizator nastroju. Wzmacnia układ immunologiczny i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny.W Indiach stosuje się ją jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. Korzeń Ashwagandhy zawiera fitosterole, alkaloidy, kumaryny, fenolokwasy i inne.

  Tak bogaty skład korzenia powoduje, że jego właściwości mają bardzo duże zastosowanie: spowalnia procesy starzenia się, neutralizuje stres, wzmacnia funkcjonowanie wątroby i nerek, poprawia pamięć. Znakomite zioło na koncentrację, sen, uspokojenie – reguluje układ hormonalny, poprawia sprawność seksualną i hamuje siwienie włosów. Ponadto zwiększa wydolność fizyczną, koordynację psychomotoryczną i zmniejsza czas reakcji – z tego powodu chętnie stosowana jest przez sportowców.

  Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie w trakcie jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.