Walproinian sodu i kwas walproinowy

Walproinian sodu i kwas walproinowy

- Przeciwpadaczkowy, a przez psychiatrów używany też jako stabilizator nastroju

Nazwy handlowe:

 • Depakine
 • Valpro-ratiopharm
 • ValproLEK

Informacje w Wikipedii:

Dodaj na Wykop.pl: Share 'Walproinian sodu i kwas walproinowy' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Walproinian sodu i kwas walproinowy' on Print Friendly

7 comments on “Walproinian sodu i kwas walproinowy

 1. Jadłem to on said:

  Brałem to a dokładniej depakine chrono300 i orfiril300 retard

  • Kotek on said:

   Retard?Yyymmm…nie sprawdzaj co te słowo oznacza w slangu amerykańskim ;D!Ja dopiero co rzuciłem Abilify,bo o mało znowu nie zwariowałem(choć owszem,aż tak źle jak na Flupentixolu nie było),i wracam do ziół by znowu móc normalni9e funkcjonować.Zioła,Jadłeś to?Może Sedomix,Panaxan,i Hyperherba razem okażą się tym złotym środkiem dla Ciebie jak dla mnie(o ile nie słyszysz głosów i nie jesteś ciężkim przypadkiem)?Tylko nie gadaj nic psycholowi,bo będzie sobie z Ciebie kpił ile sił,a jak powiesz na ZUSie,mogą Ci nawet rentę odebrać,bo co kiedyś było jedynym lekarstwem,teraz jest uznawane góra za placebo przez tych”mędrców”,więc i uznają że jesteś w prawdzie zdrowy.No i nic nie bierz bez konsultacji z farmaceutą!Zielarz za mało wie co można z czym,musi być to aptekarz.

   • Josiane on said:

    Z podlinkowanego prezze mnie akapitu nie wynika wymf3g szacunku. Jeżeli matka nie krzywdzi swojego dziecka, to nie z powodu „szacunku”. Psychopata może mieć szacunek do innych ludzi, bo może dojść do tego drogą intelektualną. Może się nawet zachowywać poprawnie lecz nie spowoduje to, że nagle zaczyna odczuwać stany emocjonalne innych ludzi. Z drugiej strony, jeżeli człowiek potrafi odczuć stany emocjonalne innych ludzi to jest mu trudno sprawić innym osobom bf3l, bo wtedy sam tego bf3lu doświadcza. A po co miałby siebie krzywdzić skoro rozumie, że krzywdzenie innych powoduje jego bf3l i tym samym skrzywdzi siebie? Tak rozumiem empatię emocjonalną. Natomiast empatia „poznawcza” jest dla mnie dziwolągiem, chociaż po przeczytaniu tekstu rozumiem genezę.

 2. depatine chrono 500 333mg+145 mg o przedłużonym działaniu on said:

  WIEŚKA,moja obecna, t.j, ??? była chytra ż… uważa ,że jestem WARIAT, BO JĄ CHCĘ DO SWOJEGO wariackiego poziomu nagiąć, ponieważ przez 39 lat małżeństwa przewodziła ade mną.!!!!!!@.jedna…………………………………… . . . …. .:
  1. Pochodzi z rodziny awanturniczej , ponieważ:
  a/rodzice :kochali się na swój sposób,bo z siekierą za sobą latali po pijanemu;ona mała „głupia wieśka’-STAWAŁA w środku ,? schizofrenia, że JEJ nie zabiją bo ją kochają.Głupia wieśka IM się przytrafiła.ONA ich po swojemu kochała.ja Ją kocham jeszcze…… ????!.
  2.IDOLEM głupiej wieśki była jej sisteora @jedna, GŁUPIA wieśKA DLA niej -dla mnie była KIMŚ WAŻYM BO ……/NIE WAŻNE,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, .
  3,brata jednego nie znała, 4.brat2 …. .SYN NAM UMARŁ

  • depatine chrono 500 333mg+145 mg o przedłużonym działaniu on said:

   pROSZĘ O P O M O C !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. depatine chrono 500 333mg+145 mg o przedłużonym działaniu on said:

  Proszę o komentarz

 4. Michael on said:

  Aj, wcięło mi komentarz….Jeszcze raz: primo, cikaewe.Dygresja: biedny Mann nie zdałby dzisiejszej matury: grzyby nie sa fototropiczne (vide pieczarki kultywowane w ciemnej piwnicy), polipy są zwierzętami, nie roślinami, zaś algi – jedne, owszem, za światłem, a inne (te bez chlorofilu) światło olewają. Jak z salonową Algą – nie wiem, urwałem kontakt.Hm… Eine tłumaczy „empatię” jako „wczucie”, albo mocniej „wczucie się”… Blisko, ale nie tak. Oczywiście, w moim mniemaniu – empatia, to zdolność odbioru czyichś uczuć, niekoniecznie przez ich replikację, kopiowanie, przeżywanie – wtedy byłoby compassion, czyli wspf3łczucie.Pzrecież empatia możliwa – przez intelekt, instynkt, trening…Sympatia i wspf3łczucie od dawna rozbiegły się. Jeszcze gdzieniegdzie, np. w angielskim – blisko (sympathy zredukowało się do kondolencji), ale w polskim – sympatyczny to po prostu miły. Co więcej, starsze pokolenie używało słowa „sympatia” też inaczej, blisko tego ostatniego – „Czy mf3głbyś przedstawić nam swoją sympatię”?Strasznie mnie to za młodu irytowało. Pzrecież mf3wiło się „dziewczyna”, żadna sympatia. Na to starsze pokolenie – „dziewczyna – to od krf3w”! Na to ja: „Jakbym powiedział kolegom, że mam sympatię, to by mi żyć nie dali”. I tak żeśmy się nie dogadali… A potem było już za pf3źno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.