Polecane książki

W j. polskim:

Książka „ADHD – zanim sięgniesz po psychotropy”„ADHD – zanim sięgniesz po psychotropy
Anna Sosnowska

Opis:
Czy środki psychotropowe to najlepszy lek dla dzieci cierpiących na depresję, ADHD i inne zaburzenia zachowania. Zdezorientowanym rodzicom wmasia się, że tak jest, bo sprzedaż „cudownych tabletek” to świetny interes. Jednak nie ma dowodów na to, że ADHD jest uwarunkowane genetycznie i można je wyleczyć wpływając na biochemię mózgu za pomocą psychotropów.
Organizacja National Alliance Against Mandated Mental Health Screening & Psychiatric Drugging of Children skupia rodziców dzieci, które zmarły wskutek przyjmowania leków psychotropowych. Jej celem jest m. in. upowszechnianie rzetelnych informacji na temat działania tych środków, które:
- są niebezpiecznymi narkotykami, należącymi do tej samej grupy, co amfetamina
- ich skuteczność jest któtkotrwała, a stan pacjenta po odstawieniu – gorszy niż przed leczeniem
- ich przyjmowanie grozi poważnym uszkodzeniem mózgu i narządów wewnętrznych oraz znacząco zwiększa ryzyko popadnięcia w narkomanię i stosowania przemocy
Jaka jest zatem alternatywa dla psychotropów? Odpowiedź znajdziecie Państwo w książce…

Gdzie kupić:

Książka "Toksyczna psychologia i psychiatria. Depresja a samobójstwo."„Toksyczna psychologia i psychiatria.
Depresja a samobójstwo”
Jarosław Stukan

Opis:
Czym jest choroba psychiczna? Czy samobójca jest chory psychicznie? Depresja a cierpienie. Rzekome antydepresanty. Ciężka ‘depresja’ i terapia elektrowstrząsowa.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/toksyczna-psychologia-i-psychiatria-depresja-a-samobojstwo-stukan-jaroslaw,prod59377964,ksiazka-p

Książka "Czarownicy i psychiatrzy"„Czarownicy i psychiatrzy”
Erving Fuller Torrey

Opis:
Torrey podejmuje próbę spojrzenia na terapeutów z perspektywy antropologii kulturowej. Autor w sposób nowatorski podchodzi do tematu zróżnicowań kulturowych. Główną uwagę skupia na psychoterapeutach i ich zachowaniu.

Książka w witrynie Lubimyczytac.pl : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/89576/czarownicy-i-psychiatrzy

Książka "Dzień, w Którym Wybiło Szambo"„Dzień, w którym wybiło szambo,
czyli nadużycia w psychiatrii

Andrzej Michorzewski

Opis:
Książka porusza temat tabu, jakim jest sytuacja w polskiej psychiatrii. Autor nie boi się porównywać jej do psychiatrii nazistowskiej.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/dzien-w-ktorym-wybilo-szambo-andrzej-marek-michorzewski,345802,ksiazka-p

W j. angielskim:

Książka "The Myth of Mental Illness: Foundations of a Theory of Personal Conduct"„The Myth of Mental Illness:
Foundations of a Theory of Personal Conduct”
Thomas Szasz

Born in Budapest, Hungary, Thomas Szasz is professor emeritus of psychiatry at the State University of New York in Syracuse, where he has taught since 1956. He earned his M.D. from the University of Cincinnati and received psychoanalytic training at the Chicago Institute for Psychoanalysis. In addition to The Myth of Mental Illness, his best-known work, Dr. Szasz is the author of 30 scholarly books and numerous academic articles.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/the-wildest-colts-make-the-best-horses-breeding-j,2780751,ksiazka-p

Książka "The Wildest Colts Make the Best Horses"„The Wildest Colts Make the Best Horses”
John Breeding

Breeding obtained his doctorate in School Psychology from the University of Texas. He is the author of three Chipmunka books, ‘The Wildest Colts Make the Best Horses’, ‘The Necessity of Madness and ‘Eyes Wide Open’. He has written several other books on a variety of subjects. John is the father of two teenagers, Eric and Vanessa.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/the-wildest-colts-make-the-best-horses-breeding-j,2780751,ksiazka-p

Książka "Toxic Psychiatry"„Toxic Psychiatry”
Peter R. Breggin

Issuing a passionate, much-needed wake-up call for everyone who plays a part in America’s ever-increasing dependence on harmful psychiatric drugs, a psychiatrist breaks through the hype and false promises surrounding the „New Psychiatry” and shows how potentially dangerous, even brain-damaging, many of its drugs and treatments are.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/toxic-psychiatry-breggin-peter-r,1250239,ksiazka-p

Książka "Medication Madness"„Medication Madness:
The Role of Psychiatric Drugs in Cases of Violence, Suicide, and Crime”

Peter R. Breggin

Dr. Breggin presents this fascinating, frightening, and dramatic look at people driven to suicide, murder, and other violent behaviors by the psychotropic medications that were meant to help them.

Książka w Empiku: http://www.empik.com/medication-madness-the-role-of-psychiatric-drugs-in-cases-of-violence-suicide-and-crime-breggin-peter-r,prod7270196,ksiazka-p

Dodaj na Wykop.pl: Share 'Polecane książki' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Polecane książki' on Print Friendly

9 comments on “Polecane książki

 1. happywariat on said:

  Czemu tu nie ma żadnych książek R.D.Laing’a?

  • Dawid Biel on said:

   Dlatego, bo nie znam dobrze książek Lainga. Możesz coś polecić?
   W ogóle to mam zbyt małą wiedzę o R. D. Laingu, ale chciałbym tą wiedzę poszerzyć.

   • Dowiedz się się jeszcze o pracach Robert’a Whittiker’a,Kazimierze Jankowskim(jest autorem książki”Od psychiatrii biologicznej do humanistycznej”),i nie zapomnij o Gwen Olsen i Johnie Rengen.

    • No i o Adramie Hoffer i jego Ortomolekularnej terapii,przede wszystkim mega-dawkami Niacyny,która jeszcze przedłuża życie,będąc nie tylko w wysokich ilościach panaceum na wszystko od depresji i schizofrenii,aż po nerwice i ADHD.

     I usuń link do mojego albumu profilowego na fb!Ile razy ci trzeba to powtarzać,jak tumanowi?!)

   • Daniel on said:

    niktwazny pisze: niktwaznyTo nie tak. Ja SZANUJĘ luzdkie życie, i jeszcze niedawno twierdziłem, że pod żadnym pozorem jeden człowiek nie ma prawa odebrać życia drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w imię sprawiedliwości .Na dzień dzisiejszy uważam, że NIKT nie ma prawa odebrać drugiemu człowiekowi życia w sposf3b zamierzony i świadomy, a skoro już się tego dopuszcza, sam zasługuje na taki sam los.Sorry, ale dlaczego on ma mieć lepiej. Jakiś bydlak i zwyrodnialec odbiera dziecku ojca, żonie męża, matce i ojcu syna (zresztą nie o płeć tu chodzi, bo odpowiednio matkę, żonę czy cf3rkę) to dlaczego on ma sobie dalej żyć, i do tego jeszcze w słodkim nierf3bstwie i na cudzy koszt (państwa)? Pytam się w imię czego i dlaczego, za co???VA:F [1.9.11_1134](from 9 votes)

 2. czemu?bo r.d.laing totalnie deklasyfikuje top czlowieka scjentologow,szasza.najprawdopodobniej oni z tego powodu dawidupci zabronili wspominac cokolwiek o tym geniuszu.ludzie,po przeczytaniu jednej ksiazki lainga,”Podzielone ja”,zrozumialem wreszcie jak najbardziej psychoanalitycznie czemu mam swoje zaburzenia,wiec i jak sie z nich wyleczyc!szasz nic takiego nie ofiaruje,tylko krytykuje,i wrecz jeszcze kit wciska ze schizofrenia w ogole nie istnieje jako usprawiedliwienie dla swojej ciemnoty na tym polu,gdzie laing byl istnym sloncem dla wszystkich!ponadto,scjentolodzy nie walcza z psychiatria z tych powodow,jakie pozoruja,lecz z powodu swoich wierzen sekciarskich.znajdziecie na to dowody na youtube.i przez ta sekte caly swiat jest w bledzie ze kazda ofiara psychiatrii,ktora tylko sie do tego przyzna,jest tylko kopnietym sekciarzem!

 3. Kurdę,co to za problem pójść do Empiku,i kupić jakąś książkę Laing’a?!Aha…zapomniałem że Dawid jest patologicznym skąpcem.Wytłumaczę więc co-nieco.

  Normalność jak na mój rozum jest tylko kolejną modą,i niczym więcej.Laing wykrył składniki tej(wg. mnie)mody,jak fałsz,wyzysk,manipulacja,itd.,i że nie każdy jest w stanie żyć w takim piekle.Z tego powodu osoby zbyt wrażliwe i spostrzegawcze mogą uciec w swoje własne światy,co zaś się przekłada na słaby kontakt z prawdziwą rzeczywistość,czego objawy nazywa się np. schizofrenią.

  Poza tym,osobiście uważam że przymus przestrzegania jakiejkolwiek mody(w tym i tą,zwaną”normalnością”)jest zamachem na wolność człowieka.Jeżeli nikt nic złego innym nie robi,ani sam nie cierpi przez nie przestrzeganie tej najbrutalniejszej i najbezwzględniejszej mody,”normalności”,nikt nie ma prawa go tykać!

  I jeszcze coś.Tu tak każdy chce być wyjątkowy,gdy niczego bardziej się nie boi,niż prześladowania za swoje braki w przestrzeganiu tej największej mody,opartej ponad wszystko na hipokryzji.

 4. pisze: Arnold BuzdyganW niedalekich cacazsh czynem zbrodniczym było śmianie się z Cara, potem Stalina, a pf3źniej przyjaźni polsko-radzieckiej itd. itp. Nie chodzi o to jakie czyny są w prawie uznane za karalne śmiercią i czy proces był uczciwy czy nie, tylko o to, że jeśli ktoś dopuszcza mordowanie innych ludzi to niewiele się rf3żnicy od mordercf3w, ktf3rymi tak gardzi. W sprawie bliskich chodzi mi o podejście niektf3rych dotyczące skazania i stracenia niewinnego.Że to tylko odpryski, wif3ry gdzie rąbią, statystyka itd. itp. Tylko ta statystyka zmienia się gdy zaczyna dotykać kogoś bliskiego. Warto pomyśleć o tym gdy się gardłuje za karą śmierci. Czym się rf3żni Państwo od złodzieja? Tym, że jest bezkarne.VA:F [1.9.11_1134](from 10 votes)

 5. Cristina on said:

  pisze: Arnold BuzdyganGola Pionierka, Kacper Wołoch , moyene Zawsze jak ctzaym takie wypociny to mnie smutek ogarnia.Jak możecie uważając się za Polakf3w popierać karę śmierci? Jak krf3tki horyzont myślowy macie, że w kraju, w ktf3rym tysiące młodych ludzi powieszono, rozstrzelano, utopiono, czy zakatowana w majestacie prawa jedynie za to, że byli patriotami i opowiadali się za wolną Polską, może ktoś popierać karę śmierci?Zabicie przez kata niewinnych to też nie problem, tak? Bo myślicie, że nie trafi na nikogo Wam bliskiego? A jak jednak trafi na kogoś kogo kochacie?Ocknijcie się. Ekonomiczne argumenty też są śmieszne przeliczacie ludzkie życie na kasę? To czym się rf3żnicie od tamtych?VA:F [1.9.11_1134](from 58 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.