Nowe doniesienia w sprawie Breivika: Psychiatrzy zdiagnozowali mu „schizofrenię paranoidalną”. Wyjść na wolność może nawet już za kilka lat.

Anders Breivik - Foto z Wikipedii

Anders Breivik - Foto z Wikipedii

Onet.pl publikuje nowe informacje w sprawie Breivika. Okazuje się, że biegli psychiatrzy po spędzeniu 36 godzin z Breivikiem i przeprowadzeniu w 13 „wywiadów” stwierdzili, że ten zabójca cierpi na „schizofrenię paranoidalną”, ponieważ:

„doświadcza urojeń wielkościowych, dzięki czemu wierzy, że jest wybrańcem mogącym decydować, kto ma żyć, a kto umrzeć”

i

„podczas dokonywania masakry zachowywał się w sposób psychotyczny, co oznacza, iż nie miał kontroli nad tym, co robił”

W związku z tym, jak już pisałem wcześniej, w myśl prawa nie może on odpowiadać za swoje czyny.

Płonne okazują się też nadzieje wielu internautów, że Breivik „nie wyjdzie z psychiatryka do końca życia”. Nie takie są praktyki współczesnej psychiatrii, żeby kogoś przetrzymywać w psychiatryku przez dziesiątki lat. Zabójca może wyjść na wolność już za kilka lat, a poza tym w czasie tzw. „leczenia” będzie mógł bez problemu przyjmować gości, oglądać telewizję, surfować w Internecie itd.

Takie są skutki dania władzy w ręce psychiatrów, którzy na podstawie wyłącznie subiektywnej i w praktyce pochopnej oceny, stwierdzają, że przestępca nie będzie odpowiadał za swoje czyny, bo jest zaburzony! To ciemnota naszych czasów i patologia w wymiarze sprawiedliwości.

Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/breivik-uznany-za-niepoczytalnego-norwegia-wypusci,1,4940037,kiosk-wiadomosc.html
Polecam się też zapoznać z moim poprzednim artykułem w tej sprawie: http://opsychiatrii.pl/newsy/psychiatrzy-stwierdzili-ze-breivik-jest-niepoczytalny/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Dodaj na Wykop.pl: Share 'Nowe doniesienia w sprawie Breivika: Psychiatrzy zdiagnozowali mu „schizofrenię paranoidalną”. Wyjść na wolność może nawet już za kilka lat.' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Nowe doniesienia w sprawie Breivika: Psychiatrzy zdiagnozowali mu „schizofrenię paranoidalną”. Wyjść na wolność może nawet już za kilka lat.' on Print Friendly2 comments on “Nowe doniesienia w sprawie Breivika: Psychiatrzy zdiagnozowali mu „schizofrenię paranoidalną”. Wyjść na wolność może nawet już za kilka lat.

  1. Lolek on said:

    Breivik to zupełnie normalny facet. Może obrał sobie cel, który dla innych jest niezrozumiały i być może użył niewłaściwych środków do osiągnięcia tego celu, ale to jeszcze nie robi z niego wariata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.