Kluby dla osób z diagnozami psychiatrycznymi

Kluby dla osób z diagnozami psychiatrycznymi są otwartymi, dziennymi domami, do których mogą uczęszczać osoby z diagnozami psychiatrycznymi.

Kluby takie mają na celu zapobieganie izolacji osób z diagnozą psychiatryczną lub problemami. Można tam poznać osoby w podobnej sytuacji, dzięki czemu jest szansa na lepsze wzajemne zrozumienie się. Nierzadko bowiem osoby z diagnozą psychiatryczną są ostygmatyzowane i niezrozumiane nawet przez własną rodzinę lub też są samotne. Dzięki omawianym tu klubom osoby takie mają gdzie iść, mają swoje miejsce interakcji z ludźmi, w którym to miejscu będą zrozumiane i zaakceptowane. Kluby takie działają w ten sposób też aktywizacyjnie oraz przez samopomoc. Często oferują także niedrogie ciepłe posiłki, a także wspólne wycieczki.

Przeważnie uczęszczanie do takiego klubu wymaga zapisania się i niewielkiej składki miesięcznej (np. rzędu 10 zł/miesiąc) albo też wkładu własnego zaangażowania w czystość klubu lub działalności w określonej sekcji klubu.

Wybierz któryś klub z tu zamieszczonych, żeby wyświetlić informacje o nim:

ciąg dalszy nastąpi…

Dodaj na Wykop.pl: Share 'Kluby dla osób z diagnozami psychiatrycznymi' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Kluby dla osób z diagnozami psychiatrycznymi' on Print Friendly

6 comments on “Kluby dla osób z diagnozami psychiatrycznymi

 1. I told my kids we’d play after I found what I neeedd. Damnit.

 2. Kiersznowski Krzysztof on said:

  nikt nie wspomnial o kieleckim domie pod fontanna

  • Kotek on said:

   To musisz sam nas tu oświecić,bo Dawidzi(admin)teraz wziął sobie wczasy.Wątpię by był tak głupi by faktycznie pójść na 13-ty raz do disneylandu po tym jak rozrabiał na necie,wraz ze słowami jego własnego kumpla psychiatry z Wykopu,Keynella,że gdyby psychiatryki miały wszystkich trzymać,to by splajtowały.Więc jak tu nie dochodzi do mordów,zwłaszcza teraz,gdy tak łatwo pacjenta uśmiercić 1 elektrowstrząsem nie na głowę,ale w okolicy serca?!I nic nie poradzisz,mimo że inaczej nie dało by się kogoś uśmiercić,bo nie sposób udowodnić takiej formy zabójstwa,przy czym w polskim”prawie”prawo ma zawsze stać po stronie oskarżonych…chyba że jest się sparaliżowanym od głowy w dół,wrabianym przez bandziorów z kartotekami aż po sufit,z kasą na to wszystko dla polskich domów licytacyjnych(sorry…sądów).

 3. Moj rodzice i brat który mieszka z nimi są dotknięci ta ciężką chorobą ,mieszkam w Łodzi ,prosze o pomoc gdzie są ośrodki pomocy w walce z ta choroba

 4. monfis on said:

  no to fakt ale czy go usmiercili ? podejrzewam ze tak. tylko to znaczaca postac w antypsychiatrii i gdyby tak było stałbysie wilcherlidem shizofreników

 5. monfis on said:

  nie wiem na ile ty masz paranoje a na ile mówisz prawde ale wiem jedno. powinnismy generowac koszty dla szpitala. złużywać jak najwiecej wody i energi. ja do szpitala biore sandwitch-toster i skladam się na produkty. myśle patelnie elektryczna a jak nie dadza to wode gotować dla zabawy i kapac sie wiele godziń i prosic prosic o wszystko co kosztuje. apsorbowac ich czas. nie zabija nas wszystkich ale my ich obedżemy z kasy. wypomniemu każdy grosz i napsujemy nerwów manipulacja a do piguł walimy jaka to niesprawiedliwość ze pan doktor jest godzine lub dwie a zarabia 4 razy tyle co piguły ze bierze w łape itp. albo ze firmy farmaceutyczne fuduja mu wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.