Nic się nie chce, brak motywacji do życia.

ZmęczonyCzasem tak w życiu się układa, że brak tej motywacji, brak napędu do życia… bo brakuje nam czegoś, co by tą motywację dało.

Młodym ludziom często po prostu brakuje partnerstwa, miłości, która dała by tą „przystań na oceanie życia”, nadała by kształt i sens naszej egzystencji i zmaganiom z problemami.

Starszym ludziom doskwiera samotność i poczucie nieprzydatności nikomu do niczego.

To normalne, że człowiek wpada w apatię w takich okolicznościach, ponieważ nie ma zaspokojonej naturalnej, biologicznej potrzeby. Nie realizuje swojej biologicznej funkcji i podświadomość odpowiednio na to reaguje…

ŁabędzieTak wiele zależy od miłości… Miłość potrafi tak wiele zmienić, dać wielką motywację do czegoś, na co nie było by siły bez miłości.
Kto nie zaznał miłości, ten może nie znać tego uczucia możliwości „przenoszenia gór”… I miłość może wygładzić nasze życie, jak żelazko prasuje koszulę. Nawet Liroy śpiewał w jednym z jego utworów słowa: „[...] każdy na nią czeka, jak na stacji stoi, wypatruje, skąd nadjedzie pociąg, który wszystko wyprostuje” – i nie miał on tu na myśli PKP…

Jak sobie z tym radzić?

Wycieczka rowerowaPo prostu znaleźć grupę, która Cię zaakceptuje. Wykorzystać zdobycze dzisiejszej technologii i możliwości błyskawicznej komunikacji. Nie zamykać się na ludzi, nie oceniać z góry i pochopnie, bo np. ktoś do kogo możemy być uprzedzeni, albo ktoś niepozorny z wyglądu, może okazać się się fajnym przyjacielem i nie tylko. Może to być znacznie lepsze niż samotność…

Myślę, że ludzie w podobnych sytuacjach życiowych, lepiej się rozumieją, lepiej się akceptują nawzajem, dogadują. Dlatego m. in. mam nadzieję na stworzenie na tej stronie okazji do stworzenia społeczności i poznania się nawzajem.

FitnessPoza tym skuteczna jest aktywność fizyczna, bo daje poczucie dumy z siebie. Ja lubię ostrą aktywność fizyczną taką jak np. bieganie, ale najlepiej to robić w towarzystwie, bo wtedy jest to duuużo przyjemniejsze. Umawiać się na wspólną aktywność fizyczną można przez Internet – np. korzystając działu „sport / taniec / partnerzy do gry” w serwisie www.Gumtree.pl
Polecam też chodzenie na siłownię i fitness. Oprócz wspólnych ćwiczeń można w takich miejscach też kogoś poznać i wspólnie ćwiczyć.

Wspomnę o jeszcze jednym mechanizmie psychicznym, który powoduje, że człowiek nic nie robi, zamiast zrobić cokolwiek: Boimy się o to, że efekt naszych działań może nie spełnić standardów lub nie mieć szans na bycie zauważonym. Pogrążamy się w zastanawianiu się nad tym, analizie potencjalnych różnych sytuacji, ale to tylko wyobrażenia w naszych głowach i spędzamy czas na tych wyobrażeniach, zamiast działać – zrobić cokolwiek.
Zamiast tego zalecana się przestać myśleć za dużo i w to miejsce po prostu zrobić to, na co nas stać. Nie przejmować się, że być może nie będziemy najlepsi, ale ten krok – to działanie – sprawia, że jesteśmy coraz lepsi w tym, co robimy i daje większą szansę na powodzenie, niż niezrobienie niczego.
Oto wideo na ten temat:

A oto co internetowa gwiazda – „Były Żołnierz PRL” mówi o motywacji:

Wiesz – ja nie jestem wyrocznią i nie mam prawidłowej odpowiedzi na pytanie „Jak żyć”. My ludzie, jak żyjemy to borykamy się z problemami życia. Każdy z nas chce żyć jak najlepiej, każdy pragnie szczęścia, każdy kombinuje. Ty też musisz. I musisz sam szukać najlepszych szans dla siebie. Nie oczekuj, że dam Ci gotowe rozwiązanie i zrobię coś za Ciebie. Musisz ciężko pracować sam, aby coś osiągnąć. Jak mówi Robert Borneika: „Nie ma opierdalania się!” :)

Jeśli TY czytelniku masz jakieś dobre porady, to możesz się nimi podzielić poniżej (napisz komentarz):

Dodaj na Wykop.pl: Share 'Nic się nie chce, brak motywacji do życia.' on Wykop
Drukuj lub pobierz PDF: Share 'Nic się nie chce, brak motywacji do życia.' on Print Friendly

199 comments on “Nic się nie chce, brak motywacji do życia.

 1. Malwina88 on said:

  Poprawka: pokaże sposób poradzenia sobie ze swoimi problemami* oczywiście :)

 2. Zycie jedt do d. A kumple to swinie i ku…sy. wredne egoistyczne malpy

 3. pozytywne słowa:)mają moc:)

 4. ferdzio on said:

  Dobre:p smutne i prawdziwe. Ludzie sa gorsi niz swinie, nie znaja granic i zezra wszystko. A chamstwo, cynizm i obluda to norma.

 5. truskawka on said:

  Nie można wszystkich ludzi do jednego worka wrzucać, bo takim sposobem nigdy „tej miłości, która góry przenosi” nie znajdziecie, bo będziecie żyć w przekonaniu, że każdy Was zrani :P . Dobry artykuł, ale ciężko jest wyjść z tej „swojej strefy komfortu”, żeby zmienić swoje życie..mimo świadomości, że bez tego owej motywacji nie zdobędziemy..

 6. roki on said:

  Warto poszukać w sieci obcej osoby by z nią popisać o swoich problemach,ale tylko pisać nigdy się z nią nie spotkać.Posiadanie takiego przyjaciela z poza otoczenia pomaga.

 7. Monfis on said:

  Czemu się nie spotkać ?

 8. roki on said:

  BO NIE BĘDZIE JUŻ OBIEKTYWNY.

 9. Korrava on said:

  Ale co, gdy nie wie się gdzie szukać takiej grupy? Świat to zagadka, a my ludzie musimy żyć w tym społeczeństwie. Dlaczego niektórzy są akceptowani, a inni nie? To zależy od tego jak się kto dobierze, niestety, szanse na to są marne ;-;

 10. roki on said:

  Dlatego szukamy osoby tylko do popisania, by nas nie ocenił z góry po wyglądzie,zasobie portfela czy naszych koneksjach,tylko czat bez zobowiązań i nic wiecej,kogoś ktomu powiemy o swych problemach a on tego nie wykorzysta w żaden sposób.

 11. Monfis on said:

  Lepiej szukać przyjaciela. A ruszam z projektem azylu dla ludzi z zaburzeniami osobowosci coś ala soteria tylko nastawione na zabuenia osobowosci dda ddd itp. 517425593 dzwoń jesli masz pytania co do tego tematu. Albo mailowo monfis@gmail.com. albo pisz i dzwoń jesli masz problem i chcesz pogadać. Jestem technikiem terapi zajeciowej jak coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powiadom mnie o odpowiedziach. Możesz też być powiadamiany bez konieczności komentowania.